Ateliéry

Ateliéry ve VILE Štvanice vstoupí v září do své šesté sezóny abudou pribíhat opět pod patronátem Viléma Štvaného. Je to malý ptáček, který VILU pozoruje, nahlíží do ní, sem tam sedí na střeše či na baru. Hlavně má rozhled a vybírá pro vás zajímavé umělce, kteří mají chuť se podělit o své zkušenosti z praxe. Každý měsíc organizujeme jednodenní ateliéry, které se svým zaměřením točí nejvíce kolem divadla. V sezoně připravujeme osm až devět ateliérů. 

 

Realizujeme např. ateliéry zaměřené na grafiku divadelního plakátu, fyzické básnictví, divadelní fotografii, commedii del´Arte, scenografii, herecké techniky, dramaturgii, režii, site-specific a podobné. Na sezonu 2019/2020 pro vás chystáme opět výběr inspirativních osobností z divadelního a výtvarného světa, kteří vám představí své řemeslo. 

Účastníci ateliérů většinou nejsou profesionálové, spíše aktivní diváci, studenti či amatérští umělci, kteří se často sami věnují divadlu či jinému uměleckému oboru. Každý ateliér má proto své kouzlo a  je jedinečný podle toho, kdo jej vede. Účastníci si mohou užít nejen setkání s inspirativními umělci v roli lektorů, ale také se potkají s podobně naladěnými lidmi a nahlédnou do “života” unikátních prostor nezávislé pražské divadelní scény, na které se setkávají tři divadelní soubory. 

Registrace do jednotlivých ateliérů probíhá platbou kurzovného prostřednictvím služby GoOut. Pokud si nestihnete koupit vstupenku online předem, je možné po domluvě zaplatit až na místě. (Pokud je volná kapacita). 

Vrácení kurzovného je možné v případě, že se nebudete moci zúčastnit a informujete nás nejméně týden před ateliérem. Kurzovné Vám potom pošleme zpět na Vaše číslo účtu.

Kontakt: ateliery@vilastvanice.cz, nebo telefon: 737 56 44 65 / Jitka Kostelníková. 

Koncepce a realizace:  Jitka Kostelníková, Zdenka Švadlenková (výtvarné ateliéry), Tereza Škvárová (PR).