Ateliéry

Ateliéry Viléma Štvaného probíhají již šestou sezónou v inspirativním prostředí Divadla VILA Štvanice. Patronem ateliérů je Vilém Štvaný, který je představován jako malý opeřenec s přehledem o dění ve VILE. Cílem ateliérů je vybírat zajímavé umělce, kteří mají chuť se podělit o své zkušenosti z praxe. Každý měsíc organizujeme jednodenní ateliéry, které se svým zaměřením točí nejvíce kolem divadla. V sezóně připravujeme osm až devět různě tematicky zaměřených ateliérů. 

Realizujeme např. ateliéry zaměřené na performance, divadelní fotografii, commedii del´Arte, scénografii, herecké techniky, dramaturgii, režii, site-specific a podobné. Na sezónu 2019/2020 jsme pro vás připravili opět výběr inspirativních osobností z divadelního a výtvarného světa, kteří vám představí své řemeslo. 

Účastníci ateliérů většinou nejsou profesionálové, spíše aktivní diváci, studenti či amatérští umělci, kteří se často sami věnují divadlu či jinému uměleckému oboru. Každý ateliér má proto své kouzlo a je jedinečný podle toho, kdo jej vede. Účastníci si mohou užít nejen setkání s inspirativními umělci v roli lektorů, ale také se potkají s podobně naladěnými lidmi a nahlédnou do “života” unikátních prostor nezávislé pražské divadelní scény.

Registrace do jednotlivých ateliérů probíhá platbou kurzovného prostřednictvím služby GoOut. Pokud si nestihnete koupit vstupenku online předem, je možné po domluvě zaplatit až na místě. (V případě volné kapacity). 

Vrácení kurzovného je možné v případě, že se nebudete moci zúčastnit a informujete nás nejméně týden před ateliérem. Kurzovné Vám potom pošleme zpět na Vaše číslo účtu.

Kontakt: ateliery@vilastvanice.cz / Karel Polanský. 

Koncepce a realizace:  Karel Polanský, Tereza Škvárová (PR).