Ateliér divadelní fotografie v plenéru s Markem Malůškem

Málokteré prostředí umožňuje tak působivé zachycení dramatického momentu. Letní scéna Divadla VILA Štvanice nabízí možnost fotit generální zkoušku plenérového představení Šílený Herkules uváděného za doprovodu tekoucí vody a tepajícího velkoměsta.

Jak jako fotograf pracovat s venkovním prostředím a jeho dynamikou? Jak se poprat s různými typy osvětlení? A jaký je vlastně vztah fotografa a herců na scéně? A lze fotografií vyprávět příběh představení a nejen zaznamenávat efektní výjevy?

Nabízíme vám opět jedinečnou možnost vyzkoušet si fotit divadelní představení. Ateliérem vás provede fotograf Marek Malůšek a fotit budete inscenaci Šílený Herkules těsně před její premiérou.

O lektorovi:

S Markem Malůškem spolupracujeme už po několikáté. Marek je fotografem Slováckého a Zlínského divadla, také dlouholetým fotografem Letní filmové školy v Uherském Hradišti.

Působí jako pedagog Institutu tvůrčí fotografie Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě. Je iniciátorem, kurátorem a spoluorganizátorem řady fotografických výstav a soutěží. Organizuje fotografické dílny a projekty zaměřené především na práci s mladými lidmi. www.marekmalusek.cz/

Kapacita ateliéru: max 5 osob

Doba trvání ateliéru: 10:00 – 18:00

Vstupenka na ateliér zahrnuje vstupenku na jakékoli představení Šílený Herkules mimo premiéru. 

  • Délka představení: 8 h