Vážení diváci, vzhledem k vládním opatřením ohledně současné hygienické situace jsme se ve snaze zabránit šíření nákazy rozhodli zrušit všechna naše představení až do 11. dubna (včetně). Vstupenky vám budou vráceny do několika dnů přes portál GoOut.cz.

Ateliér tvůrčího psaní s Davidem Košťákem

Ateliér v Divadle VILA Štvanice bude zaměřen na rozvíjení individuálních dispozic tvůrčího psaní. Mimo jiné se pokusí účastníkům pojmenovat nástroje, které má autor k dispozici, a naučit je být lepším čtenářem svého díla. Společně s Davidem Košťákem, absolventem oboru teorie a kritika na pražské DAMU a kmenovým dramaturgem Divadla LETÍ, budou účastníci společně hledat způsoby, jak emoce vyvolané vnímáním vnějšího světa přetavit v dramatický text.

David Košťák je absolventem oboru teorie a kritika na pražské DAMU. Vedle autorské tvorby překládá anglickojazyčné divadelní hry do českého jazyka a je kmenovým dramaturgem Divadla LETÍ. Debutoval v roce 2013, kdy Divadlo LETÍ uvedlo jeho krátkou hru Fresh Love. Už v té předesílá téma, k němuž se ve své tvorbě vrací nejčastěji – zodpovědnost člověka v rovině mezilidských vztahů, ale i za podobu současného světa. Ve svých hrách pracuje s výraznou metaforou a prvky magického realismu. Jeho žánrové rozpětí je poměrně pestré. Mezi jeho hrami jsou k nalezení post-dramatické texty (Taxistyx, Srdce patří za mříže), komorní vztahové drama (Nad rozlitou mléčnou dráhou), hry pro mládež (Lajka vzhůru letí a rozhlasový western pro náctileté Tahle země není pro mladý, rodinný muzikál Kronikáři – stručné dějiny světa v muzikálu) až přes adaptace literární klasiky (Dáma s Camelkami, Zmoudření Dona Quijota, Solaris, Kronika ohlášené smrti).
Pro Švandovo divadlo napsal svou první celosouborovou hru Hladová země, novodobý mýtus o městě. V roce 2018 se dočkal dvou uvedení v zahraničí – Ptačí žena byla uvedena v červenci Barceloně v divadle Sala Beckett a Lajka byla uvedena v Teatrul Ariel v rumunském Targu Mures. Byl také jedním z autorů píšících scénář k imerzivnímu projektu CampQ pro Pražské Quadrienalle 2019.

Doba trvání ateliéru: 10:00 až 17:00

  • Délka představení: 7h