Den architektury 2022

Poslední klasicistní budova na ostrově Štvanice!

Podívejte se i do zákulisních prostor, kde v současnosti sídlí Divadlo VILA Štvanice. Vila je domovem čtyřech nezávislých divadel: Tygr v tísni, Geisslers Hofcomoedianten, Divadla LETÍ a Divadla Bufet.

Budova byla postavená pravděpodobně v roce 1824 a původně byla využívána jako restaurační podnik s tanečním sálem. Přestože se v 19. století na ostrově nacházely další dvě obdobné restaurace, dnes zde budova čp. 858 představuje poslední dochovaný příklad této architektury. V budově sídlily mimo jiné také Kadeřnické a lázeňské služby hlavního města Prahy.

Objekt je od roku 1985 chráněnou kulturní památkou.

Mezinárodní den architektury jako takový je oficiálně stanoven na první říjnové pondělí. V Česku a na Slovensku však neslavíme pouze jeden den, ale celý týden architektury. Spolek KRUH prostřednictvím festivalu umožňuje široké veřejnost nahlédnout na své okolí nevšední optikou pod vedením architektů, historiků a odborníků, kteří jim přibližují zajímavosti z jejich čtvrtě, bydliště i širšího okolí. Festival se koná každoročně průměrně ve stovce městech a obcích či místech, a to během více než 350 akcí během jednoho týdne.

so 1. 10. | 12:0016:00 | ostrov Štvanice 858, Praha 7

VSTUP ZDARMA

  • Délka představení: 240 min