VILA Live: Baron Haze + Botondi

Baron Haze je česko-slovenský projekt založený Simonou Hulej (zpěv) a Markem Pachou (basa) v Praze. Je fúzí různých žánrů jako worldmusic, progressive soul, neosoul a jazz.

Vystupovali například na Mladí ladí jazz v Praze v Jazzdocku, Citysounds festivalu v Bratislave, kde si vystřídali pódium se světoznámým pianistou a skladatelem Billem Lawrencem, členem kapely Snarky Puppy, či americkým jazzovým projektem The Baylor project. V létě 2023 se představili na Mikulášském jazzovém festivalu. Byli ověnčení Slovenskou jazzovou spoločností cenou Soza za autorskou skladbu Stepping into the light a frontmanka Simona získala cenu za přesvědčivý vokální výkon. Kromě koncertů počas roku 2024 plánují vydat debutové album.

Baron Haze nahráli svou první Live session, kolekci 5 písní, v renomovaném studiu Svárov, kterou najdete například na Youtube. Harmonické postupy jsou moderní s využitím mnohých modálních a jazzových prvků, kromě linie zpěvu, která je dominantná, dostávají prostor také instrumentalisti využívající prvky improvizace. Zkoušejí s odvahou hranice jazzu nejen ve zpěvu, ale také v komunikaci mezi hudebními nástrojmi.

Frontmankou kapely je etablovaná slovenská zpěvačka a skladatelka Simona Hulej, dále ji tvoří bubeník Pavel Plašil, klávesák Robin Galia a basák Marek Pach.