VILA Live: claire rousay

Ambientní hudba jako osobní deník a svědectví o drobných každodennostech, které se jinak ztratí v plynutí času.

Do Prahy se po dvouleté odmlce vrací americká hudebnice claire rousay. V komorním divadle Vila Štvanice vytvoří nejen za pomoci hudby svůj vlastní pokojíček v němž představí album sentiment plánované na duben letošního roku. Na něm se posouvá od ambientu k písňové formě.

claire rousay nahrává prakticky všechno a všude, bohatá sbírka terénních nahrávek tak tvoří pevný základ i její nadcházející desky. Sentiment (Thrill Jockey) vznikal na různých soukromých místech – od ložnice po osamělé hotelové pokoje a odráží tak pocity nostalgie, sentimentality, ale zamýšlí se i nad používáním viny nebo sexuality. Na nové nahrávce se vrací i modifikované vokály, které rousay kromě útržků osobních rozhovorů a citlivých záznamů prostředí doplňuje meditativními kytarovými pasážemi.

„Chci patřit do světů a komunit lidí, kterých si vážím. Stejně jako někdo, kdo používá kytaru Fender nebo se obléká jako Kurt Cobain. Napodobujte své hrdiny,” říká rousay o nové desce a poodhaluje další vrstvu svého přemýšlivého ambientu s přesahem do hyperpopu i písničkářství.