VILA LIVE: ILÆY

ILÆY přináší vzrušující spojení dojemných tureckých melodií s indie a elektronickými prvky, za doprovodu svůdných a jímavých vokálů.

ILÆY je zpěvačka-samouk, autorka písní a dabérka původem z Turecka. Již od mala zpívá před publikem a vystupovala na nejrůznějších místech a festivalech po celém světě, v poslední době stojí za zmínku Karneval Der Kulturen Berlin, IKSV Istanbul Jazz Festival, nebo Mladí Ladí Jazz Jazzbit. Vyhrála několik pěveckých a jazzových soutěží, včetně Young Jazz Competition pořádané Istanbulskou nadací pro kulturu a umění (IKSV) – zvítězila dvakrát po sobě. Je držitelkou plného stipendia v oboru hudební divadlo na Newyorské filmové akademii (NYFA) a Americké muzikálové a herecké akademii (AMDA). Propůjčila svůj hlas projektům pro Disney, Hasbro Studios, DreamWorks a Netflix, jako například Doba ledová 5: Mamutí drcnutí, Trollové, krátkým filmům Shrek, či Crazy Ex-Girlfriend.

Ankara, Istanbul a Praha – tři města, ve kterých ILÆY žila, inspirují její mimořádný mix trip-hopu, indie, space rocku a folku. „Sin“ je její první oficiální album. Ona sama ho nazývá „oslavou melancholie“.

ILÆY · zpěv, synth a klávesy, ukulele, bicí

Kirill Yakovlev · kytara, duduk, balalajka, bicí

  • Datum premiéry: 6. prosince 2019