Vážení diváci, vzhledem k vládním opatřením ohledně současné hygienické situace jsme se ve snaze zabránit šíření nákazy rozhodli zrušit všechna naše představení až do 11. dubna (včetně). Vstupenky vám budou vráceny do několika dnů přes portál GoOut.cz.

Geisslers Hofcomoedianten

Nezávislý divadelní soubor, který ve své tvorbě propojuje staré tradice s živým, současným divadlem. K barokní inspiraci přistupuje s autorskou svobodou, mísí původní s novým, vzletné s přízemním, činohru, zpěvohru, loutkohru i tanec.

V letech 2002–2009 působil soubor Geisslers Hofcomoedianten zejména v Kuksu vždy během letních měsíců a v úzké vazbě na festival Theatrum Kuks. Každoročně vytvořil 1–2 nové inscenace, které na festivalu uvedl v premiéře. Účastnil se amatérských divadelních přehlídek a soutěžil po celé republice, ze kterých si odvezl řadu ocenění. Dále také s úspěchem vystupoval na festivalech v Rakousku, Maďarsku a Itálii.

 

Počínaje divadelní sezonou 2009/10 se soubor postupně profesionalizoval a rozšířil svoji divadelní činnost s těžištěm v letních projektech na činnost celoroční. Nové inscenace vznikaly jak v létě v Kuksu, tak i během sezony v Praze. Soubor pravidelně hostoval na Malé scéně divadla ABC Městských divadel pražských (2011–2014). Od konce roku 2014 se stala domovskou scénou Geisslers Hofcomoedianten VILA Štvanice v Praze, kde sídlí spolu se souborem  Tygr v tísni a Divadlem LETÍ dodnes (www.vilastvanice.cz). I nadále však zůstal věrný své úzce orientované dramaturgii zaměřené na období baroka a na „barokní pohled“ na svět. V tomto období vyrazil soubor Geisslers Hofcomoedianten na další zahraniční turné: po Itálii (Gorizia, 2013), Polsku (Kudowa Zdroj, 2010), turné po USA (NY, Washington, Portland, Ashland, Blue Lake, 2012), Monaku (2013), Francii (Provence, 2013) a Rusku (2017).

 

Uměleckým vedoucím souboru je Petr Hašek, ředitelkou Kateřina Bohadlová, dramaturgyní Helena Koblischková.