Vážení diváci, vzhledem k vládním opatřením ohledně současné hygienické situace jsme se ve snaze zabránit šíření nákazy rozhodli zrušit všechna naše představení až do 11. dubna (včetně). Vstupenky vám budou vráceny do několika dnů přes portál GoOut.cz.

Tým

Ivo Kristián Kubák

umělecký šéf Divadla VILA Štvanice a souboru Tygr v tísni
Obrázek nebyl vložen

Divadelní režisér, absolvent katedry teorie kritiky DAMU a oboru režie na katedře činoherního divadla DAMU. Studia na MFF UK nedokončil. Spolu s dramaturgyní a autorkou Marií Novákovou zakladatel a umělecký šéf divadelního souboru Tygr v tísni (inscenace DENÍK 1959-1974, Otcizení, Explosis, 1913). Doktorand a pedagog KALD DAMU, učitel pražského gymnázia Na Zatlance, lektor ateliérů inscenační tvorby, porotce divadelních přehlídek, ředitel uměleckého prostoru VILA Štvanice, umělecký ředitel festivalu SVAŤÁK Štvanice, autor statí v odborných sbornících Divadlo a interakce.

Marie Nováková

umělecká šéfka Divadla VILA Štvanice a souboru Tygr v tísni
Obrázek nebyl vložen

Damaturgyně a autorka, absolventka oboru dramaturgie na katedře činoherního divadla DAMU. Spolu s Ivo Kristiánem Kubákem je zakladatelkou a dramaturgyní nezávislého divadelního souboru Tygr v tísni a ostrovní scény VILA Štvanice.

Ve své dramaturgické a autorské tvorbě se zabývá adaptacemi a inscenováním nedramatických látek: Zápal (biografie Egona Schieleho a Georga Trakla), Deník 1959 – 1974 (adaptace deníků Pavla Juráčka), 1913 (adaptace esejistického románu Floriana Illiese), Labyrint světa a ráj srdce (imerzivní inscenace v Divadle Drak) ad. Externě spolupracuje s literárně -dramatickou redakcí Českého rozhlasu 3 Vltava (Ch. Dickens: Oliver Twist, O. Wilde: Portrét pana W. H. , hra pro mládež Skvostná země ad.). Je lektorkou divadelních dílen. Do roku 2016 byla dramaturgyní Městského divadla Kladno a od září 2017 působí jako dramaturgyně v Klicperově divadle v Hradci Králové.

Petr Hašek

umělecký šéf Geisslers Hofcomoedianten
Obrázek nebyl vložen

Petr Hašek, absolvent režie na KALD DAMU, je umělecký vedoucí, herec, režisér a zakladatel souboru Geisslers Hofcomoedianten a jejich nezaměnitelného nového barokně-divadelního stylu. Mimo svoji režijní činnost (pražské Divadlo Letí, Minor, Palác Akropolis, kladenské Divadlo Lampión, hradecký DRAK) působí i jako lektor hereckých kurzů v Čechách i zahraničí.

V roce 2013 se stal kmenovým režisérem Malého divadla v Českých Budějovicích a od ledna 2014 je jeho uměleckým šéfem. Podílel se na více než 55 projektech, mj. na rodinném muzikálu Kronikáři (Jihočeské divadlo), Ztracený svět (Otáčivé hlediště Český Krumlov) či 8 GB tvrdýho porna (Divadlo LETÍ) .

Martina Schlegelová

umělecká šéfka Divadla Letí
Obrázek nebyl vložen

Vystudovala dramaturgii a režii činoherního divadla na pražské DAMU. Už od studií se zajímala o současnou dramatiku a nezávislou scénu, až v roce 2006 zakotvila jako umělecká šéfka v nezávislém pražském Divadle LETÍ, se kterým ji spojuje právě „vášeň pro nové hry“. Pro Divadlo LETÍ nastudovala více než patnáct inscenací, z nichž nejvýraznější byly Bazén (bez vody), Terminus, Zpověď masochisty nebo Olga (horrory z Hrádečku). Podílela se také na mezinárodním projektu Proti lásce, proti pokroku, proti demokracii, který LETÍ uvedlo ve spolupráci s Centrem současného umění DOX.

Vyzkoušela si i práci v městských divadlech, např. v Klicperově divadle v Hradci Králové, ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti, v brněnském HaDivadle nebo Divadle J. K. Tyla v Plzni či Divadle F.X. Šaldy v Liberci. Jedenáct let působila jako pedagog na katedře Teorie a kritiky na DAMU, kde také složila doktorskou zkoušku. Příležitostně překládá z angličtiny, zejména současné britské dramatiky. Od roku 2013 se věnuje i rozhlasové režii, čtyři roky pracovala jako kmenová režisérka Českého rozhlasu.

V února 2018 byla jmenována do funkce umělecké šéfky činohry Jihočeského divadla.

Jen Hovorka

hudební dramaturg Divadla VILA Štvanice
Obrázek nebyl vložen

Jen Hovorka je MC, beatboxer, klávesista, producent a hudební dramaturg cyklu VILA LIVE ve VILE Štvanice.

Spoluzakladatel & frontman dnes již neexistující jazz-hiphopové formace Private Collective, se kterou vydal eponymní EP (2012).

Spolupracoval s mnoha umělci & projekty napříč česko-slovenskou kulturní scénou – En.Dru, Pitchbender, VOILA!, Dan Bárta, Fehero Rocher (support Richard Bona, Bratislava Jazz days 2015), The Documents, MADFinger, Pandeiro Repique Duo, Duhan, Erika Fečová, Honza Peroutka a další.

Od roku 2014 je taktéž jednou třetinou kabaretně-hudebního tria The Merry Freaks, po boku stepařky, choreografky a umělkyně Carli Jefferson & herce/hudebníka Wiliama Valeriána.

Jako autor hudby či jako hudebník se podílel na mnoha divadelních projektech – GOLEM, Deník 1959-1974, Čechov na Jaltě, Chaplinovy Děti, Poincarého Doměnka, Otcizení, Berlín Alexanderplatz a další.

Jitka Kostelníková

vedoucí Ateliérů Viléma Štvaného
Obrázek nebyl vložen

Jitka Kostelníková vystudovala divadelní dramaturgii na JAMU, doktorské studium Divadlo ve výchově nedokončila. Zajímá se o využití příběhů a vyprávění ve vzdělávání. Pracuje jako lektorka, metodička, kurátorka vzdělávacích aktivit a moderátorka Art Cafe na ČRo Vltava. Od roku 2015 realizuje a vede ateliéry Viléma Štvaného.