Vážení diváci, vzhledem k vládním opatřením ohledně současné hygienické situace jsme se ve snaze zabránit šíření nákazy rozhodli zrušit všechna naše představení až do 28. února (včetně). Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na nový termín. Děkujeme za pochopení.

Tým

Ivo Kristián Kubák

umělecký šéf Divadla VILA Štvanice a souboru Tygr v tísni
Obrázek nebyl vložen

Divadelní režisér, absolvent katedry teorie kritiky DAMU a oboru režie na katedře činoherního divadla DAMU. Studia na MFF UK nedokončil. Spolu s dramaturgyní a autorkou Marií Novákovou zakladatel a umělecký šéf divadelního souboru Tygr v tísni (inscenace DENÍK 1959-1974, Otcizení, Explosis, 1913). Doktorand a pedagog KALD DAMU, učitel pražského gymnázia Na Zatlance, lektor ateliérů inscenační tvorby, porotce divadelních přehlídek, ředitel uměleckého prostoru VILA Štvanice, umělecký ředitel festivalu SVAŤÁK Štvanice, autor statí v odborných sbornících Divadlo a interakce.

Marie Nováková

umělecká šéfka Divadla VILA Štvanice a souboru Tygr v tísni
Obrázek nebyl vložen

Damaturgyně a autorka, absolventka oboru dramaturgie na katedře činoherního divadla DAMU. Spolu s Ivo Kristiánem Kubákem je zakladatelkou a dramaturgyní nezávislého divadelního souboru Tygr v tísni a ostrovní scény VILA Štvanice.

Ve své dramaturgické a autorské tvorbě se zabývá adaptacemi a inscenováním nedramatických látek: Zápal (biografie Egona Schieleho a Georga Trakla), Deník 1959 – 1974 (adaptace deníků Pavla Juráčka), 1913 (adaptace esejistického románu Floriana Illiese), Labyrint světa a ráj srdce (imerzivní inscenace v Divadle Drak) ad. Externě spolupracuje s literárně -dramatickou redakcí Českého rozhlasu 3 Vltava (Ch. Dickens: Oliver Twist, O. Wilde: Portrét pana W. H. , hra pro mládež Skvostná země ad.). Je lektorkou divadelních dílen. Do roku 2016 byla dramaturgyní Městského divadla Kladno a od září 2017 působí jako dramaturgyně v Klicperově divadle v Hradci Králové.

Petr Hašek

umělecký šéf Geisslers Hofcomoedianten
Obrázek nebyl vložen

Petr Hašek, absolvent režie na KALD DAMU, je umělecký vedoucí, herec, režisér a zakladatel souboru Geisslers Hofcomoedianten a jejich nezaměnitelného nového barokně-divadelního stylu. Mimo svoji režijní činnost (pražské Divadlo Letí, Minor, Palác Akropolis, kladenské Divadlo Lampión, hradecký DRAK) působí i jako lektor hereckých kurzů v Čechách i zahraničí.

V roce 2013 se stal kmenovým režisérem Malého divadla v Českých Budějovicích a od ledna 2014 je jeho uměleckým šéfem. Podílel se na více než 55 projektech, mj. na rodinném muzikálu Kronikáři (Jihočeské divadlo), Ztracený svět (Otáčivé hlediště Český Krumlov) či 8 GB tvrdýho porna (Divadlo LETÍ) .

Martina Schlegelová

umělecká šéfka Divadla Letí
Obrázek nebyl vložen

Vystudovala dramaturgii a režii činoherního divadla na pražské DAMU. Už od studií se zajímala o současnou dramatiku a nezávislou scénu, až v roce 2006 zakotvila jako umělecká šéfka v nezávislém pražském Divadle LETÍ, se kterým ji spojuje právě „vášeň pro nové hry“. Pro Divadlo LETÍ nastudovala více než patnáct inscenací, z nichž nejvýraznější byly Bazén (bez vody), Terminus, Zpověď masochisty nebo Olga (horrory z Hrádečku). Podílela se také na mezinárodním projektu Proti lásce, proti pokroku, proti demokracii, který LETÍ uvedlo ve spolupráci s Centrem současného umění DOX.

Vyzkoušela si i práci v městských divadlech, např. v Klicperově divadle v Hradci Králové, ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti, v brněnském HaDivadle nebo Divadle J. K. Tyla v Plzni či Divadle F.X. Šaldy v Liberci. Jedenáct let působila jako pedagog na katedře Teorie a kritiky na DAMU, kde také složila doktorskou zkoušku. Příležitostně překládá z angličtiny, zejména současné britské dramatiky. Od roku 2013 se věnuje i rozhlasové režii, čtyři roky pracovala jako kmenová režisérka Českého rozhlasu.

V února 2018 byla jmenována do funkce umělecké šéfky činohry Jihočeského divadla.

Jen Hovorka

hudební dramaturg Divadla VILA Štvanice
Obrázek nebyl vložen

Jen Hovorka je MC, beatboxer, klávesista, producent a hudební dramaturg cyklu VILA LIVE ve VILE Štvanice.

Spoluzakladatel & frontman dnes již neexistující jazz-hiphopové formace Private Collective, se kterou vydal eponymní EP (2012).

Spolupracoval s mnoha umělci & projekty napříč česko-slovenskou kulturní scénou – En.Dru, Pitchbender, VOILA!, Dan Bárta, Fehero Rocher (support Richard Bona, Bratislava Jazz days 2015), The Documents, MADFinger, Pandeiro Repique Duo, Duhan, Erika Fečová, Honza Peroutka a další.

Od roku 2014 je taktéž jednou třetinou kabaretně-hudebního tria The Merry Freaks, po boku stepařky, choreografky a umělkyně Carli Jefferson & herce/hudebníka Wiliama Valeriána.

Jako autor hudby či jako hudebník se podílel na mnoha divadelních projektech – GOLEM, Deník 1959-1974, Čechov na Jaltě, Chaplinovy Děti, Poincarého Doměnka, Otcizení, Berlín Alexanderplatz a další.

Jitka Kostelníková

vedoucí Ateliérů Viléma Štvaného
Obrázek nebyl vložen

Jitka Kostelníková vystudovala divadelní dramaturgii na JAMU, doktorské studium Divadlo ve výchově nedokončila. Zajímá se o využití příběhů a vyprávění ve vzdělávání. Pracuje jako lektorka, metodička, kurátorka vzdělávacích aktivit a moderátorka Art Cafe na ČRo Vltava. Od roku 2015 realizuje a vede ateliéry Viléma Štvaného.